Tajā brīdī, kad skatos skatu meklētājā, tad apkārtējā pasaule pazūd, un es arī es vairs neeksistēju - kāda augstāka vara liek kadrēt un spiest slēdzi.

/M. Kundziņš

Par mums

Foto Klubs ĀGENSKALNS ir draudzīga un radoša vide, kas vieno līdzīgi domājošus foto entuziastus lielisku fotogrāfiju radīšanai, izaugsmei un kopīgu foto projektu īstenošanai.

Gunārs Binde

Gunārs Binde

Foto kluba goda biedrs

Gunārs Binde (1933) ir Latvijas fotomākslas klasiķis, vislabāk pazīstams ar melnbaltajiem aktiem un Latvijas inteliģences portretiem – retais nebūs redzējis iespaidīgo Eduarda Smiļģa portretu uz Jaunā Rīgas teātra ēkas sienas.

Fotogrāfiju pašmācības ceļā apguvis kopš 1957. gada. Starptautiskus panākumus ieguvis jau 60. gados. Fotogrāfu neinteresē dokumentācija, bet gan attēla inscenēšana un fotogrāfiska tēla veidošana. Viņš ir veidojis fotofilmas, dekorācijas teātra izrādēm, piedalījies dokumentālo filmu veidošanā. 1989. gadā kļuva par Latvijas Fotomākslinieku savienības biedru. 1991. gadā saņēmis M. Buclera prēmiju. 2009. gadā iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.

Gunāra Bindes vārds Latvijas fotogrāfijas vēsturē jau sen iekalts ar zelta burtiem. 85 gadu vecumā meistars turpina būt radošs, kaļ nākotnes plānus par jaunām izstādēm, no kurām šobrīd aktuālākā darbu retrospektīva ar nosaukumu "Noveles". 

Valters Poļakovs

Valters Poļakovs

Valdes loceklis kopš 2017. gada

Fotomākslinieks | Personālizstāžu "Ceribu laiks", "Viena diena bibliotēkas dzivē", "Latvijas bērni" autors | Fotokursu pasniedzējs | www.valterspolakovs.lv

Profesionāls fotogrāfs, fotomākslinieks ar vairāk kā 20 gadu darba pieredzi foto studijas un visdažādāko izbraukuma pasūtījumu darbā.
Par savu darbu, fotomākslu un lielajām personālizstādēm saka:
 "Nepiekrītu tiem, kas uzskata, ka fotogrāfija kā māksla ir sastingusi, kas ietver sevī apstādinātus mirkļus, nedzīvus tēlus. Manuprāt, laba fotogrāfija "runā" ar skatītāju, tā stāsta par cilvēku likteņiem, viņu jūtām un pārdzīvojumiem. Man vislabāk patīk strādāt salonā ar modeļiem, atraisīt viņus, parādīt viņu savstarpējo saskarsmi, veidot dzīvus portretus. Labi izdevās sadarboties ar topošajām māmiņām, veidojot izstādi "Cerību laiks". Protams, kā ar skatītāju runā arī foto ainavas, bet, ja tā padomā arī cilvēks ir daļa no dabas, tāpēc nesaskatu šeit pretrunas. Veidojot fotoportretus, savstarpēji bagātināmies – gan es kā fotogrāfs, gan modeļi, gan skatītājs. Vēlēties? Kā pasakā ar laimīgām beigām. Uzdrīkstēties? Vienmēr."

Pēteris Kirikovs

Pēteris Kirikovs

Kluba biedrs kopš 2017. gada

Foto entuziasts | Personālizstādes "MIRKĻI IZ DABAS" autors

Fotogrāfēt sāku pagājušā gadsimta 60-tajos gados ar pārmantotu fotoaparātu “Smena-2”, kuru nomainīja “ZENIT”. Filmiņas, attīstītāji, fiksāžas, unibromi, fotobromi, bromportreti, palielinātāji, vanniņas, sarkanie lukturi u.c. piederumi ir tā laika neatņemama, interesanta un šobrīd daudziem nesaprotama lieta. Attīstoties fototehnikai un kļūstot pieejamākām krāsainajām fotofilmām, netika noniecināts arī labs “ziepju trauks”.
Sākas digitālo fotoaparātu ēra, un no 2008.gada sāku darboties ar visumā labu fotoaparātu OLYMPUS. Šis bija brīdis, kad sāku vairāk pievērsties dabas fotogrāfēšanai.
Radās iespēja mācīties kursos pie izcila fotogrāfa - vecmeistara Māra Kundziņa, kurš 2014.gadā atvēra man jaunu lapu fotografēšanā.
Tagad fotogrāfēju ar OLYMPUS OMD E-M1. Digitālie fotoaparāti deva iespēju vairāk eksperimentēt, netaupot kadrus un šajā laikā ir tapuši daudzi foto, no kuriem daļu esmu izlicis apskatei savā personālizstādē "Mirkļi iz dabas"

Askolds Mālkalns

Askolds Mālkalns

Kluba biedrs kopš 2017. gada

Fotogrāfs

Mums apkārt ir tik daudz skaistuma, katru dienu, visur. Jautājums ir  - vai mēs to pamanām?

Mēs vienmēr un visur steidzamies, skrienam, gribam visu paspēt, tik ļoti, ka aizmirstam par to, kas ir mums apkārt. Atliek tikai nedaudz apstāties un ieskatīties, ieskatīties ikdienā, palūkoties uz to kas ir mums apkārt. Tad paveras skaistais, visapkārt.

Labākais kā iemūžināt, apturēt un nodot tālāk šo skaistumu ir fotogrāfija. Noķert mirkli ir viens, bet fotogrāfijai pašai par sevi, ja to neredz skatītājs, nav vērtības, jo bez skatītāja fotogrāfija ir tikai sastindzis mirklis, nekustīgs attēls, tikai skatītājs spēj atdzīvināt šo attēlu, šo iemigušo mirkli, likt fotogrāfijai atdzīvoties un līdz ar to padarīt to nemirstīgu.  

Man patīk sastindzināt šo mirkli, sastindzināt, lai skatītājs spētu to atdzīvināt!

Baiba Kerija

Baiba Kerija

Kluba biedrs kopš 2017. gada

 Fotogrāfs

"Lai uzņemtu lieliskas fotogrāfijas, kuras būtu patiešām īpašas, ir jābeidz skatīties un jāsāk saskatīt" ir teicis Levins.

Es tam pilnībā piekrītu, tādēļ mācos saskatīt īpašo dabā, gadalaikos, cilvēkos un četrkājainos mīluļos. Mācos no profesionāliem fotogrāfiem, iedvesmojos no lieliskiem darbiem, apmainos ar pieredzi savējo starpā foto klubā. 

Fotografēju ar bezspoguļkameru un novērtēju vieglumu, ko sniedz šodienas tehnoloģijas - kameru varu noturēt ar vienu roku un ievietot rokassomiņā. Bet par spīti digitālās fotogrāfijas sniegtajām iespējām, nepaļaujos uz nejaušību un kadrus izvēlos rūpīgi. Tas liek vairāk pievērst uzmanību redzamajam un iemūžināt saskatīto. 

Dagnija Āboltiņa

Dagnija Āboltiņa

Kluba biedrs kopš 2018. gada

Fotogrāfs

Reiz es gāju pa kalnu tundru, kas visa bija koši dzeltenās un sarkanās rudens krāsās, un, kā jau pierasts ceļojumos, man līdzi bija fotoaparāts. Piepeši pretī pa taku nāca cilvēks. Vienīgais cilvēks, ko sastapu pēdējo trīs dienu laikā. Jau gados, un ar milzigu fotoaparātu. Parunājām, parunājām - kā jau tas pieņemts, kalnos satiekoties. Un, tā - starp citu, - viņš teica: "es esmu dabas fotogrāfs", un sāka stāstīt, kādas irbju sugas var sastapt kurā no kalnu ielejām. Tā, mazliet parunājuši, šķīrāmies un aizgājām katrs savā virzienā. Un es gāju un fotografēju, gāju un fotografēju, gāju un fotografēju. Fotografēt iemācījos jau 10 gadu vecumā, bet kopš tikšanās tundrā 2014.gadā, fotogrāfiju apgūstu padziļināti - kā hobiju, paralēli pamatdarbam IT sfērā.
Daiga Eglīte

Daiga Eglīte

Kluba biedrs kopš 2017. gada

Fotogrāfs

Fotografēšana ir mans vaļasprieks, kas aizrauj un vilina. Vilinājums ir tik liels, ka gribas iepazīt šo foto mākslas pasauli arvien dziļāk, un nospraust arvien jaunus un jaunus mērķus.

Vēlos, lai mani darbi uzrunātu, liktu cilvēkiem aizdomāties, parādītu ikdienā nepamanīto, skaisto un vienkāršo – Dieva radīto pasauli. Priecājos par katru dzīvu emociju, ko notveru esot otrpus kamerai. Satraukums, prieks, mulsums, azarts - tās visas ir emocijas, dzīves neatņemama sastāvdaļa, un tieši tās mani aizrauj! Tāpat kā netveramā daba, dzīvnieki un cilvēki ieņem īpašu vietu manā dzīvē, ar tikai sev piemītošajām īpašībām.

Ikdienas steigā mēs paskrienam garām viens otram, nepamanam, kas atrodas blakus, neievērojam taureni, kas lidinās pilsētas ielās, vai sniegpārslu, kas nokritusi uz ietves. Mēs redzam lietu kopumu, bet neredzam nianses. Steiga ir dzīves sastāvdaļa. Mēs skrienam, lai apsteigtu laiku, bet laiks ir mirklis, mirklī – mūžība!

Arī es vēlos noķert laiku, tādēļ ik pa brīdim APSTĀJOS, IEKLAUSOS, IESKATOS, SAJŪTU un mēģinu noķert mirkli, lai to iemūžinātu. Ja tas ir izdevies, tad laiks uz brīdi ir apstājies, es to izbaudu, esmu laimīga, tad varu veidot no tā savu stāstu Jums un par Jums!
Daina Burve

Daina Burve

Kluba biedrs kopš 2017. gada

Fotogrāfs - Personālizstādes "Acis Plaši Vaļā" autore

Draudzēsimies ar prieku. Ja tas mūs pametis, sauksim to atkal atpakaļ. Jo dzīve ir skaista. Ja neticat, paņemiet fotoaparātu un izejiet dabā. Vai ielās. Nu, kaut vai savā pagalmā... Jūs to ieraudzīsiet. Ja gribēsiet. Un varbūt arī jums radīsies vēlme tajā dalīties. Tāpat kā man. Tāpat kā mums visiem, kas te esam sanākuši kopā.

Vita Kaspare

Dzintra Žvagiņa

Kluba biedrs kopš 2019. gada

Fotomāksliniece

Esmu dzimusi un augusi Jelgavā, kur pabeigta gan vidusskola, gan iegūts meža inženiera grāds Mežu fakultātē. Līdz 2005.gadam darbs bija saistīts ar meža nozari. Paraleli darbam tika iegūts ari jurista bakalaura grāds.

2005.gadā nolēmu veltīt sevi ģimenei un šo var uzskatīt par brīdi, kad manā dzīvē ienāca fotogrāfija.
Fotogrāfija priekš manis ir kā maza dzīve.
Dzīve sastāv no mirkļiem.
Manās fotogrāfijās var redzēt tos dzīves mirkļus, kas man pašai likušies interesanti un ar kuriem gribējies padalīties ar citiem cilvēkiem.
Šo gadu laikā esmu piedalījusies dažādos konkursos dzimtajā Jelgavā, Latvijā, Krievijā un starptautiskos konkursos, kur iegūtas godalgotas vietas. Esmu piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Igaunijā , Krievijā, Rumānijā.

2015.gadā personālizstāde «Bez rāmjiem» Rūjienas kutūras nams un Jelgavas Ģederta Eliasa mākslas muzejā.

2016.gadā personālizstāde «Mani MIrkļu Medījumi» Bauskas fotodienu ietvaros.

2018.gadā personālizstāde izstāde Pērnavas fotodienās.

2018.gadā personālizstāde «33 baltus zirgus meklējot» (par Rumāniju) Mērsrags, Roja, Engure, 2019.gads Jelgava, Lielauce.

Kopš 2018.gada Jelgavas mākslinieku biedrības biedre.

2016-2019 fotoprojekts "Jelgavnieki 1918-2018" - personālizstāde Jelgavā, darbs pie grāmatas.

Vita Kaspare

Normunds Laiko

Kluba biedrs kopš 2019. gada

Fotogrāfs

Esmu Normunds un fotogrāfija man jau sen patika, bet profesionāli aplūkot fotogrāfiju jau deva iemeslu mācīties un iepazīt šo arodu padziļināti.

Pirmo kameru turēju rokās 3 gadus atpakaļ kādā no ceļojumiem, kur sapratu, ka vnk bildēt māk jebkurš, bet nobildēt, lai skatiens apstājas uz foto, ir jāmācas ilgstoši. Arī patreiz mācos....
Mana pamatnodarbošanās ir vīnziņa un viesmīlības profesija. Dažreiz pielietoju foto zināšanas arī savā darbā.

Oksana Burbo

Oksana Burbo

Kluba biedrs kopš 2017. gada

Fotogrāfs

Fotogrāfijas glabā noslēpumus, tāpat kā cilvēki.
Tās glabā mūsu atmiņā svarīgus, priecīgus, smieklīgus un arī skumjus mūsu dzīves mirkļus.

Man patīk, ka esmu tas cilvēks, kurš palīdz saglabāt atmiņas.

Rita Bormane

Rita Bormane

Kluba biedrs kopš 2017. gada

Fotogrāfs - Personālizstādes "PIESKĀRIENS" autore

Fotogrāfija - sastindzināts mirklis, kas aizrauj, apbur, fascinē.
Fotografēšana - nebeidzams izziņas process, kas liek domāt, darboties, kustēties...

Toms Gelpers

Sigita Šrēdere

Kluba biedrs kopš 2018. gada

Fotogrāfs

"Fotografēšana man palīdz pacelties pāri ikdienai, tuvāk sapņiem!"
Personālizstāžu "Ziemas pieskāriens" / "Islande. Pirmsākums" / "Mūsu Ķīpsala" autore.
Izstāžu "Gaismas nesēji" / "Dzīve baltajā" līdzautore.
Latvijas konkursa "Dienas balva fotogrāfijā 2012" fināliste, izstāde Rīgas mākslas telpā.
Sirds darbs ir foto filmu (slaidu) veidošana, fotogrāfijas apvienojot ar atbilstošu  mūziku.

Vita Kaspare

Vita Kaspare

Kluba biedrs kopš 2017. gada

Fotogrāfs

„Patiesībā pagātnes nemaz nav, ir tikai atmiņas par to.
Nomirkšķini acis, un pasaule, ko tu tagad redzi, neeksistēja,....” /T.Pratčets/

Viss, kas notiek mums apkārt, ir vienreizējs, neatkārtojams un unikāls. Tādēļ cenšos mīlēt pasauli, dzīvi un izbaudīt katru dzīves sekundi.

Kā fotogrāfe, es ikdienā strādāju jau 6 gadus, pārsvarā, iemūžinot mirkļus no cilvēku dzīvēm. Kad es saku, ka vēlos kādu nofotogrāfēt, tas nozīmē, ka es vēlos viņu iepazīt un izzināt. Katrs cilvēks ir unikāls ar savu izskatu un sirds šarmu. Tāpat ir ar dabu, tā ir neizdibināma mistērija. Dabai piemīt spēja mainīties ik sekundi . Ar kameru rokās es nepazīstu bailes un uz mirkli apstādinu laiku!

Seko mums


Vietne veidota Foto Klubam ĀGENSKALNS © 2017.
Visas tiesības aizsargātas LR likumdošanā paredzētajā kārtībā.
Šajā vietnē izvietoto materiālu, bez autora rakstiskas atļaujas, aizliegts kopēt, lejupielādēt, vai citādāk izmantot!